KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14613299
nr 1461 3299
Bengt Hamrén
(1898-1985), Sverige
Oljemålning, Bengt Hamrén (1898-1985), Signerad. Olja på pannå, 45x37, yttermått inklusive ram: 61x53 cm
Bengt Hamrén, svensk bildkonstnär född 1898, död 1985.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 18 april 2022
kl 20:46:02
17/4 16:41:02